Nogometni klub Maribor ima novega trenerja. Vodenje vijoličastih je ponovno prevzel Darko Milanič, ki se tako vrača na klop 16-kratnih državnih prvakov.
Milanič je Maribor že uspešno vodil v dveh obdobjih, v katerih je klub osvojil več naslovov državnega prvaka, pokalnih lovorik in tudi superpokala. V tem času je ekipo popeljal tudi v evropske tekmovalne skupine, vključno z ligo prvakov in evropsko ligo.
Gre za trenerja, ki ima dolgo zgodovino dela v klubu in bogate izkušnje tudi v tujini, kjer je deloval v Avstriji, Angliji, na Slovaškem, Cipru in na Bližnjem vzhodu.
Pred vrnitvijo v Maribor je nazadnje vodil klub iz Združenih arabskih emiratov, od katerega se je poslovil leta 2024.
Milanič je bil v svoji igralski karieri dolgoletni slovenski reprezentant in nekdanji kapetan, z nastopom tudi na evropskem prvenstvu leta 2000.