Glasba Amy Winehouse, ene najvplivnejših pevk svoje generacije, bo znova zaživela v živo. V ljubljanski Kino Šiška 24. maja prihaja The Amy Winehouse Band, originalna zasedba, ki jo vodi njen dolgoletni prijatelj, basist in glasbeni vodja Dale Davis.
To ni zgolj še en "tribute" projekt. Na odru bodo stali glasbeniki, ki so z Amy v studiu in na odrih po vsem svetu soustvarjali njen prepoznavni, z dušo prepojen zvok. Zasedbo vodi Davis, ki je bil z umetnico vse od leta 2003 in eden zadnjih ljudi, ki so z njo govorili. Njegovo poslanstvo je jasno: ohraniti spomin na njeno glasbeno genialnost, ki jo pogosto zasenčijo tragične okoliščine njenega življenja.
"Čustveno jedro njenih pesmi je univerzalno," pogosto poudarja Davis. Prav to jedro, polno surove iskrenosti, bodo poskušali prenesti na občinstvo z brezčasnimi uspešnicami, kot so "Rehab", "Back To Black", "Valerie" in "Love Is A Losing Game". To bo priložnost slišati njene pesmi v izvedbi tistih, ki so jih pomagali ustvariti.
V vlogi glavnega vokala bo nastopila Bronte Shande, pevka, ki jo je Davis osebno izbral za zahtevno nalogo. Koncertna izkušnja, ki je že napolnila dvorane od Londona do Džakarte, vključuje tudi arhivske videoposnetke in vizualije, ki občinstvu približajo svet nepozabne britanske ikone.