Danska premierka Mette Frederiksen je predstavila novo vladno ekipo, v kateri je prvič v zgodovini države več žensk kot moških. Med 21 ministri je 11 ministric.
Po marčevskih volitvah in več krogih pogajanj je Frederiksen oblikovala levosredinsko manjšinsko koalicijo, ki jo sestavljajo socialdemokrati, socialistična ljudska stranka, socialno liberalna stranka in Zmerni, ob podpori dveh manjših levih strank.
Novo vlado je premierka predstavila tudi kralju Frederiku X., s čimer je začela svoj tretji mandat. Na položaju zunanjega ministra ostaja Lars Lokke Rasmussen, med drugimi ključnimi imeni pa sta tudi finančni minister Peter Hummelgard in pravosodni minister Nicolai Wammen.
Frederiksen je ob tem poudarila, da želi vlada pomagati družinam zaradi visokih življenjskih stroškov, hkrati pa ohraniti strogo politiko priseljevanja.
Danska je novo vlado dobila več kot dva meseca po volitvah, na katerih noben politični blok ni osvojil večine. Socialdemokrati ostajajo največja stranka, a so dosegli najslabši izid v več kot stoletju.