Delovna telesa v DZ in dve izredni seji
Na kolegiju predsednika parlamenta so pripravili predlog o ustanovitvi treh začasnih delovnih teles državnega zbora, pri določitvi poslanskih skupin, ki jim pripadajo mesta predsednikov in podpredsednikov teh teles pa se je zapletlo, saj se v Svobodi, SD ter Levici in Vesni niso strinjali z razrezom. So se pa dogovorili za izredni seji državnega zbora, ki bosta v torek in petek.
Zapletlo pa se je pri predlogu sklepa o določitvi poslanskih skupin, ki jim pripadajo mesta predsednikov in podpredsednikov teh delovnih teles parlamenta. Po prvotnem predlogu bi SDS prevzela vodenje skupnega odbora in odbora za zunanjo politiko, Svoboda pa vodenje odbora za zadeve evropske unije, a se v poslanskih skupinah Svoboda, SD ter Levica in Vesna s takšnim razrezom niso strinjali, saj da ne sledi razmerju med parlamentarnimi strankami glede na volilni izid.
Medtem ko je večina na glasovanju podprla predloga, da SDS prevzame vodenje omenjenih dveh odborov, predlog, da vodenje odbora za zadeve evropske unije pripade Svobodi ni prejel zadostne podpore, podprli ga niso niti v Svobodi. Kot je pojasnila namestnica vodje poslanske skupine Svoboda Nataša Avšič Bogovič, namreč generalno problematizirajo razrez začasnih odborov. Mesto predsednika tega odbora bi tako, kot je podprla večina na kolegiju, pripadlo NSi.
Kolegij je nato odločil še, da bi mesto podpredsednika skupnega odbora pripadlo Svobodi. V poslanskih skupinah Svoboda, SD ter Levica in Vesna so nadaljevanje te točke obstruirali, predstavniki navzočih poslanskih skupin pa so nato oblikovali še predloge za druga podpredsedniška mesta - v odboru za zunanjo politiko bi podpredsedniški mesti pripadli Resnici ter NSi, SLS in Fokus, v odboru za zadeve EU pa Demokratom ter NSi, SLS in Fokus.
Stevanović je ob tem pojasnil, da gre za začasne odbore in da "bo še vse upoštevano, kar se volilnega rezultata tiče".