Janša: SDS trenutno ne sestavlja vlade
SDS pripravljena pa na vse scenarije
Predsednik SDS Janez Janša je po posvetu s predsednico republike Natašo Pirc Musar dejal, da SDS trenutno ne sestavlja vlade, pripravljena pa je na vse scenarije - bodisi da ostane v opoziciji, sestavi vlado ali pa se ponovno preizkusi na volitvah. "Za nas so vse tri možnosti dobre, drugo pa je, kakšne možnosti so dobre za Slovenijo," je dejal.
Na posvetovanja o možnem mandatarju pri predsednici republike bo popoldne prišla vodja poslanske skupine SDS Jelka Godec. Se je pa že dopoldne na neformalnem pogovoru pri predsednici zglasil prvak stranke Janša, ki velja za tistega, ki ima trenutno največ možnosti, da postane mandatar in sestavi desnosredinsko vlado. A je Janša po pogovoru dejal, da se s Pirc Musar o 46 podpisih, potrebnih za izvolitev mandatarja, nista pogovarjala.
"Mi se ne ukvarjamo s štetjem glasov," je dejal. S tem se po njegovih besedah ukvarjajo mediji, ki "v zadnjih tednih zelo pomagajo, da bi nastala druga Golobova vlada". "S tem pa po mojem mnenju delate ravno obratno," je pripomnil.
Besede Goloba, da se veseli opozicije, pa je komentiral z besedami: "Po vsem tem kaosu, luknjah v javnih financah in rekordnih davkih, verjamem, da se veseli, da bo nekdo drug to reševal".