Državni zbor bo predlog sprememb zakona o vladi, ki ga je vložila SDS, predvidoma obravnaval na izredni seji v sredo. O sklicu seje in morebitnem skrajšanem postopku bo kolegij predsednika DZ odločal v torek.
SDS predlaga zmanjšanje števila ministrstev z 19 na 14 ter združevanje nekaterih resorjev, med drugim notranje zadeve z javno upravo in infrastrukturo z energetiko. Predlagajo tudi ukinitev ministrstva za digitalno preobrazbo.
Po njihovih navedbah bi spremembe povečale učinkovitost in znižale stroške državne uprave. Predlog so vložili po tem, ko je Svoboda umaknila svoj zakon, podprli pa so ga le poslanci SDS.