Premier Robert Golob je po zadnji seji vlade, ki jo je vodil štiri leta, ocenil, da je Slovenija danes stabilna, varna in pripravljena na prihodnje izzive. Po njegovih besedah je država v negotovem mednarodnem okolju ohranila trdne temelje in sposobnost samostojnega delovanja.
Ob zaključku mandata se je zahvalil državljanom ter zaposlenim v javnih službah, med njimi gasilcem, zdravnikom, učiteljem, županom, podjetnikom, prostovoljcem in številnim drugim. Poudaril je, da je moč Slovenije v ljudeh in njihovi povezanosti v času kriz in vsakdanjih izzivov.
Golob je priznal, da vse spremembe niso bile izvedene tako hitro, kot bi si želeli, vendar meni, da je treba delo politike ocenjevati po rezultatih. Skupaj s podpredsedniki vlade je ocenil, da je Slovenija v dobri kondiciji, saj je vlagala v razvoj, znanje, zdravstvo, infrastrukturo in odpornost države.
Finančni minister Klemen Boštjančič je izpostavil fiskalno stabilnost države in izboljšanje bonitetnih ocen, minister za delo Luka Mesec pa visoko raven blaginje in kakovosti življenja v Sloveniji.
Predstavniki vlade so priznali tudi napake, vendar poudarili, da so odločitve sprejemali v dobro ljudi. Po njihovih besedah je bila pripravljenost na poslušanje in popravljanje odločitev izraz odgovornosti, ne neodločnosti.
Golob je ob tem napovedal tudi skorajšnjo primopredajo poslov novoizvoljenemu premierju Janezu Janši.