Iransko zunanje ministrstvo je obsodilo uporabo ozemlja in infrastrukture bližnje vzhodnih držav s strani ZDA za izvajanje novih napadov na Iran. Ob tem je oblastem v Kuvajtu in Bahrajnu pripisalo odgovornost za »agresivna dejanja«, ki so se zgodila preteklo noč.
Iran je ponoči izvedel več napadov z raketami in brezpilotnimi letalniki na cilje v Kuvajtu in Bahrajnu. Ameriško centralno poveljstvo (Centcom) je sporočilo, da so ZDA odgovorile z napadi na otok Kešm v Hormuški ožini ter prestregle balistične rakete in drone, usmerjene proti ladjam in državam v Perzijskem zalivu.
Iranska revolucionarna garda je pojasnila, da je do napadov prišlo po tem, ko naj bi ameriška vojska izstrelila raketo na naftni tanker na poti v iransko pristanišče.
Iransko zunanje ministrstvo je v izjavi poudarilo, da obsoja »kolonialistično izkoriščanje« regijskih držav s strani ZDA ter izpostavilo neposredno odgovornost voditeljev Kuvajta in Bahrajna za sinočnje dogodke.
Kuvajtsko zunanje ministrstvo je obsodilo iranske napade in sporočilo, da so bili ponovno tarča ključni civilni objekti, med drugim terminal na mednarodnem letališču, kjer je nastala škoda. Poškodovana naj bi bila tudi diplomatska predstavništva, vendar podrobnosti niso navedli.
Po podatkih kuvajtskega zunanjega ministrstva je v napadu na letališče umrla ena oseba, ministrstvo za zdravje pa je kasneje sporočilo, da je bilo ranjenih še 63 ljudi.
Iranska revolucionarna garda je na Telegramu prevzela odgovornost za napade na ameriška vojaška oporišča v Kuvajtu in Bahrajnu.
Med ZDA in Iranom sicer od 8. aprila velja začasna prekinitev ognja, potem ko so ameriške in izraelske sile Iran napadle 28. februarja.