Iranski nogometaši so po nedeljski tekmi svetovnega prvenstva proti Belgiji (0:0) v slačilnici pustili sporočilo, v katerem so se zahvalili Los Angelesu za gostoljubje.
Iran, ki na prvenstvu v ZDA, Mehiki in Kanadi nastopa v zahtevnih okoliščinah zaradi razmer na Bližnjem vzhodu, se je v sporočilu posebej zahvalil mestu gostitelju in navijačem.
“V Los Angeles smo prišli s ponosom, tekmovali smo s častjo, odhajamo z dostojanstvom,” so zapisali igralci. Dodali so še zahvalo podpornikom in poziv k miru, spoštovanju in prijateljstvu med narodi.
Iran je imel na prvenstvu več organizacijskih težav, med drugim omejitve pri potovanjih med tekmami. Selektor Amir Ghalenoei je že pred tem opozoril, da je reprezentanca v tekmovanje vstopila v slabših pripravah zaradi vojne in težav z vizumi.
Kljub vsemu Iran po dveh krogih ostaja v igri za napredovanje v izločilne boje, o čemer bo odločala zadnja tekma proti Egiptu.
Na tekmi je bilo sicer znova opaziti tudi sporno uporabo stare iranske zastave, kar je že prej povzročilo napetosti med delegacijo in organizatorji.