Iranov namestnik vodje osrednjega vojaškega poveljstva Mohamed Džafar Asadi je zagrozil z napadi na ameriške cilje, potem ko je Izrael nadaljeval napade na Libanon — regijo, ki je po iranski razlagi sestavni del vsakega mirovnega dogovora.
Asadi je obtožil Washington, da od Teherana zahteva popolno predajo. "Brez predaje pa je vojna neizogibna," je dejal, ob sklicevanju na iransko televizijo poroča AFP.
Izraelski premier Benjamin Netanjahu je hkrati na inavguraciji novega direktorja Mosada napovedal, da bo Izrael pomagal pri izginotju iranskega režima "z obličja sveta". Trump naj bi ga zato v telefonskem pogovoru označil za "norca" in mu očital, da z Libanonom sabotira pogajanja z Iranom, poroča Axios.
Premirje med ZDA in Iranom velja od 8. aprila, pogajanja o dolgoročnem sporazumu pa so zastala. Trump je televiziji ABC News povedal, da bi okvirni dogovor — ki bi vključeval 60-dnevno podaljšanje premirja in odprtje Hormuške ožine — lahko dosegli "v naslednjem tednu".
Kateri iranski akter je konkretno grozil in ali grožnje odsevajo uradni Teheran ali zgolj Revolucionarno gardo, ostaja nejasno.