Novi zunanji minister Tone Kajzer je po primopredaji poslov s Tanjo Fajon ocenil, da je slovenska zunanja politika na dobri poti. Fajonovi se je zahvalil za delo in poudaril pomen sodelovanja kljub različnim pogledom.
Kot je dejal, mora imeti zunanja politika kontinuiteto, v ospredju pa ostajata varnost in napredek države. Izrazil je tudi željo po nadaljnjem sodelovanju s predhodnico.
Tudi Tanja Fajon je poudarila pomen sodelovanja in dodala, da sta si z novim ministrom “ponudila roko tudi vnaprej za Slovenijo”. Kajzerju je zaželela uspešno delo in izrazila zadovoljstvo, da se del kontinuitete nadaljuje.
Fajonova je ob tem spomnila na pomen načelnosti v zunanji politiki ter zavezanosti mednarodnemu pravu in Združenim narodom. Zahvalila se je tudi ekipi ministrstva za delo v zadnjih letih.
Primopredaja je bila izvedena v dveh delih, tehničnem in političnem, in je bila zadnja v vrsti po menjavi vladne ekipe.