Od danes se lahko lastniki samooskrbnih elektrarn prek portala Moj elektro prijavijo v sistem souporabe električne energije. Od julija bodo lahko presežke elektrike, na primer iz sončnih elektrarn, administrativno prenesli drugim uporabnikom po Sloveniji.
Prejemniki bodo s tem lahko znižali strošek porabljene električne energije, ne pa tudi omrežnine in drugih prispevkov na računu. Souporaba bo potekala v 15-minutnih obračunskih intervalih, oddajnik pa bo lahko energijo delil enemu ali več uporabnikom po vnaprej dogovorjenih pogojih in ceni.