Pred šolo v Ulici Slavka Gruma v Novem mestu je v soboto okoli 19.30 skupina mlajših moških napadla in poškodovala moškega. V zvezi z napadom je policija prijela štiri mladoletnike, so sporočili s PU Novo mesto. Po pisanju Dolenjskega lista se je incident zgodil pred OŠ Drska, ko je skupina napadla hišnika.
Šola je v soboto gostila državno tekmovanje v hitrostnem sestavljanju sestavljank. Po koncu tekmovanja je hišnik nameraval stavbo zakleniti, ko je na hodnikih na električnem skiroju opazil mladoletnika, pred šolo je bila skupina še približno dvajsetih mladeničev. Po opozorilu, naj se odstranijo, pa se je več oseb spravilo nanj. Podrli so ga na tla, ga brcali in udarjali s pestmi, zato je moral poiskati zdravniško pomoč.
Po napadu so se napadalci razbežali, a je policiji uspelo kmalu v širši okolici izsledili štiri mladoletnike. Pri enemu izmed njih so našli tudi prepovedano drogo. Vsem so odvzeli prostost in jih privedli na policijski postajo. O njihovem ravnanju so obvestili starše, ki so jih po zaključenem postopku prevzeli na policijski postaji. Preiskava sicer še traja, so sporočili s Policijske uprave (PU) Novo mesto.