Ob tednu slepih in slabovidnih, Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije poziva k bolj vključujoči in dostopni družbi. Opozarjajo, da je njihova oviranost pogosto nevidna, zato se pri načrtovanju storitev in dogodkov nanje prepogosto pozablja.
Poudarjajo pomen dostopnih spletnih strani, naprav, plačilnih terminalov, bankomatov ter prometnega okolja z zvočnimi in taktilnimi prilagoditvami, ki omogočajo samostojnejše življenje.
V zvezi izpostavljajo tudi pomen osebne asistence in poudarjajo, da slepi in slabovidni ne želijo posebne obravnave, temveč enakovredno možnost za življenje, delo in sodelovanje v družbi.