Vlada je za subvencije skrajšanega delovnega časa ter usposabljanja in nagrade letos namenila osem milijonov evrov. Ukrep, ki velja za izbrane panoge, omogoča podjetjem, da zaposlenim začasno skrajšajo delovni čas, država pa krije 60 % nadomestila plače.
Vključeni delavci se morajo prijaviti pri Zavodu za zaposlovanje in se v času skrajšanega delovnika vključiti v izobraževanja ali usposabljanja, za kar prejmejo dodatke, ob uspešnem zaključku pa tudi denarno nagrado.