Slovenijo je zvečer in ponoči prešla izrazita vremenska fronta, ki je pustila pravo razdejanje — najhuje jo je odnesel severni del države, predvsem Gorenjska, kjer je silovit veter lomil drevesa in podiral električne drogove. Zjutraj je bilo brez elektrike še okoli 1800 gospodinjstev po vsej državi.
Na območju Elektra Ljubljana je brez napajanja še okoli 800 odjemalcev, največ na območju Nasovč in Klanca pri Komendi, poroča STA. Župan Komende Jurij Kern je ocenil, da je škoda ogromna in da so bili najbolj prizadeti Nasovče, Breg, Klanec, Potok in del Komende. Ocenjujejo, da bo potrebnih kar nekaj dni za osnovno sanacijo.
Na širšem območju Tuhinjske doline, Volčjega potoka, Podgorja, Domžal, Mengša, Komende in Vodic je po podatkih Elektra Ljubljana v višku neurja ostalo brez elektrike 171 transformatorskih postaj oziroma okoli 8.719 odjemnih mest. Sanacija objektov že poteka, prav tako zagotavljanje prevoznosti cest, odstranjevanje podrtega drevja in odprava izpada električne energije. Uprava za zaščito in reševanje je posredovala deset agregatov, ki zagotavljajo oskrbo šol, vrtcev in ostalih javnih objektov.
Na severovzhodu države izpadi zadevajo še okoli 1000 odjemalcev na širšem območju Elektra Maribor, poroča STA. Daljši izpadi so bili zabeleženi predvsem na območjih Slovenskih Konjic z okolico, Lenarta z okolico ter Rač z okolico.
V neurju sta bili najbolj prizadeti občini Komenda in Cerklje na Gorenjskem, kjer je poškodovanih več kot 130 objektov. Direktor Uprave za zaščito in reševanje Leon Behin je povedal, da je na terenu na prizadetih območjih več kot 165 gasilskih ekip v več kot 50 občinah.
Kdaj bodo zadnji prizadeti odjemalci znova priključeni na omrežje in kolikšna je skupna materialna škoda, za zdaj ostaja odprto. Nobeno od obeh distribucijskih podjetij doslej ni sporočilo ocene celotnih stroškov sanacije.