Ta sklep so sprejeli, saj je po njihovih navedbah do oblikovanja nove vlade s polnimi pooblastili utemeljeno pričakovati, da se bo aktualna vlada sklicevala na omejen mandat, in bo nedokončano delo prepustila naslednikom.
V sindikatu, ki stavka od 12. marca, so v sporočilu za medije zapisali, da v preteklem mescu do neposrednih pogajanj o razrešitvi stavkovnih zahtev ni prišlo. V vmesnem času so sicer potekali posamezni pogajalski krogi po vsebinskih sklopih, vendar brez kakršnih koli premikov. V začetku aprila so zato ministra za notranje zadeve Branka Zlobka pozvali k takojšnjem nadaljevanju pogajanj, vendar vsebinskega odziva niso prejeli.
To napeljuje na potrebo po zaostritvi stavke, vendar je do oblikovanja nove vlade s polnimi pooblastili utemeljeno pričakovati, da se bo aktualna vlada sklicevala na omejen mandat. Prehodno obdobje po navedbah sindikata predstavlja objektivno oviro za celovito razrešitev stavkovnih zahtev, ne pomeni pa prenehanja stavke ali odstopa od stavkovnih zahtev.
Vse stavkovne zahteve od začetka stavke ostajajo v veljavi, zaenkrat pa jih ne bodo zaostrovali. Po oblikovanju nove vlade pa bodo v sindikatu zahtevali takojšnje nadaljevanje pogajanj o razrešitvi njihovih zahtev in določitev jasnega časovnega načrta za njihovo izpolnitev.