Mariborski mestni svet je potrdil rebalans letošnjega proračuna, ki zdaj dosega rekordnih 269,3 milijona evrov odhodkov. Prihodki se zvišujejo na 218,7 milijona evrov, občina pa načrtuje tudi 23,7 milijona evrov novega zadolževanja.
Med razlogi za rebalans je dodatno državno sofinanciranje projekta Center Rotovž v višini 20,7 milijona evrov. Na seji so svetniki potrdili tudi novo članico Gibanja Svoboda Tjašo Blanuša.
Del seje je zaznamoval spor med županom Sašo Arsenovičem in opozicijo SDS glede podražitev ter očitkov o vodenju seje. Arsenovič se je odzval tudi na pozive k odstopu zaradi kriminalističnih preiskav in zavrnil očitke o nepravilnostih.