Slovenija bo še okrepila podporo Ukrajini, je v telefonskem pogovoru z ukrajinskim zunanjim ministrom Andrijem Sibiho dejal zunanji minister Tone Kajzer.
Kajzer je izrazil tudi željo, da bi v kratkem lahko uresničili obisk ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega v Sloveniji.
Zunanje ministrstvo je sporočilo, da Slovenija podpira prizadevanja za pravičen in trajen mir ter se zavzema za večjo vlogo EU v mirovnih pogajanjih. Po njihovih navedbah mora vsak dogovor vključevati tudi varnostna jamstva za Ukrajino.
Sibiha je Kajzerju zaželel uspešen mandat, se zahvalil Sloveniji za dosedanjo pomoč in ga povabil na obisk v Kijev.
Kajzer je opravil še en telefonski pogovor z romunsko zunanjo ministrico Oano Toiu, v katerem sta poudarila dobre odnose med državama in nadaljnje sodelovanje v regionalnih pobudah.