Skupina Sij zaradi zahtevnih razmer v evropski jeklarski industriji uvaja nov poslovni model, s katerim želi izboljšati učinkovitost in okrepiti konkurenčnost. Del sprememb je tudi postopno zmanjšanje števila zaposlenih.
Letos nameravajo predvsem v skupnih službah in administraciji zmanjšati število zaposlenih za približno 300 oziroma okoli devet odstotkov. Kot poudarjajo v družbi, bodo to izvedli predvsem z upokojevanjem, naravnimi odhodi in omejenim zaposlovanjem novih sodelavcev.
V Siju želijo s preobrazbo izboljšati poslovanje, ponovno doseči večjo dobičkonosnost in si zagotoviti trdnejše temelje za prihodnost. Ob tem so začeli tudi postopke za iskanje strateškega partnerja, čeprav s tem za zdaj ne hitijo.
Skupina namerava okrepiti prisotnost na ključnih trgih, med drugim v Nemčiji, Franciji, Turčiji in ZDA, večji poudarek pa bo namenila specializiranim jeklom z višjo dodano vrednostjo ter potrebam kupcev.
V podjetju ob tem pozdravljajo ukrepe Evropske unije in Slovenije za pomoč jeklarski industriji, saj menijo, da bodo ti pripomogli k bolj konkurenčnim pogojem poslovanja.