Državni zbor je na izredni seji soglasno potrdil mandate štirim nadomestnim poslancem, ki bodo v poslanskih klopeh zamenjali poslance, imenovane v novo vlado Janeza Janše.
V poslanske vrste prihajajo Luka Simonič iz SDS, Andrej Černigoj in Janez Beja iz trojčka NSi, SLS in Fokus ter Dejan Zakrajšek iz Demokratov.
Simonič bo nadomestil Suzano Lep Šimenko, ki je prevzela ministrsko funkcijo za Slovence v zamejstvu in po svetu. Černigoj bo zamenjal novega ministra za infrastrukturo Jerneja Vrtovca, Beja pa ministra za kmetijstvo Janeza Ciglerja Kralja.
V poslanske klopi Demokratov prihaja Dejan Zakrajšek, ki bo nadomestil ministra za zdravje Tadeja Ostrca. Njegov mandat je prevzel po tem, ko se je Marko Kušar poslanskemu mestu odpovedal.
Mandate novih poslancev je podprlo 82 poslancev, proti ni glasoval nihče.