TV3 LogoTV3
DomovSlovenijaSvetGospodarstvoŠportZnanostZanimivostČrna kronika
TV3 v živoVideoVremePrometHoroskop

Novice

  • Domov
  • Slovenija
  • Svet
  • Gospodarstvo
  • Šport

Več

  • Znanost
  • Zanimivost
  • Črna kronika

O TV3

  • Vreme
  • Promet
  • Horoskop
  • Kontakt
  • Politika Zasebnosti
  • Glasbeni spored
  • TV spored
© 2026 TV3. Vse pravice pridržane.Oblikovanje Bumm Solutions
DomovVideoTVVremePrometHoroskop
Svet

V Iranu po napadih brez pitne vode več tisoč ljudi

10.6.2026 12:25
1 min
Vir: STA
–:––

V pristaniškem mestu Sirik na jugu Irana je po ameriških napadih brez pitne vode ostalo približno 20.000 ljudi, poročajo iranski mediji.

Napadi so po navedbah povzročili škodo na dveh rezervoarjih za vodo, ki oskrbujeta različna dela mesta. Zaradi tega so se razmere za prebivalce še poslabšale, saj temperature na območju presegajo 45 stopinj Celzija.

Ameriška vojska je ponoči napadla cilje v mestih Jask in Sirik ter na otoku Kešm v Hormuški ožini. Kot so sporočili, so bili tarča sistemi zračne obrambe, nadzorni centri in radarji.

Teheran je napade ostro obsodil in ZDA obtožil, da so ukrepale pod lažno pretvezo. Iran je nato odgovoril z izstrelitvami raket in dronov na cilje v regiji, med drugim na ameriška oporišča v Bahrajnu, Jordaniji in Kuvajtu.

Jordanija je sporočila, da je sestrelila več raket, o morebitni škodi pa ameriška stran za zdaj ni poročala.

 
Deli članek:
Prejšnji članekNovice

Strelski napad v Johannesburgu terjal 12 življenj

Naslednji članekGospodarstvo

Višja ponudba NLB ni bila odločilna