V strelskem napadu v Johannesburgu je bilo v torek pozno zvečer ubitih dvanajst ljudi, najmanj devet pa ranjenih. Napad se je zgodil v neformalnem naselju na območju Clevelanda, motiv zanj pa za zdaj ni znan, je sporočila policija.
Po navedbah policije je bel kombi Toyota Quantum v bližini bencinske črpalke odložil več kot deset osumljencev. Ti so nato vstopili v barakarsko naselje Jumpers in na več lokacijah začeli streljati na prebivalce, preden so z istim vozilom pobegnili s prizorišča.
Na kraju dogodka je umrlo enajst oseb, osem moških in tri ženske. Dvanajsta žrtev, moški, je poškodbam podlegel v bolnišnici. Policija je sprožila obsežno iskalno akcijo za storilci, a za zdaj o aretacijah ne poročajo.
Južna Afrika se sooča z eno najvišjih stopenj umorov na svetu. Strelski napadi, pogosto povezani z nasiljem med tolpami ali osebnimi spori, v revnih naseljih niso redkost.