V južnem Libanonu so v četrtek pokopali žrtve torkovih izraelskih zračnih napadov, v katerih je po podatkih libanonskih uradnikov umrlo 19 ljudi. Napadi veljajo za najsmrtonosnejše od razglasitve prekinitve ognja, ki je bila nedavno podaljšana.
Libanonsko ministrstvo za zdravje je sporočilo, da je v enem samem napadu, ki je zadel hišo v mestu Deir Qanoun, umrlo deset ljudi, med njimi trije otroci in tri ženske. Preostalih devet smrtnih žrtev so zahtevali ločeni zračni napadi v okrožjih Nabatieh in Tyre na jugu države, so še navedli.
Kljub prekinitvi ognja, doseženi s posredovanjem ZDA, se spopadi med Izraelom in oboroženo skupino Hezbolah nadaljujejo. Izraelska vojska je sporočila, da so bili njeni napadi usmerjeni na vojaško infrastrukturo Hezbolaha, vključno s skladišči orožja. Hezbolah je potrdil, da je z raketami in brezpilotnimi letali napadel izraelske položaje v južnem Libanonu.
Konflikt, ki se je začel 2. marca, je v Libanonu po podatkih tamkajšnjega ministrstva za zdravje terjal že več kot 3000 življenj. Izraelske sile medtem nadaljujejo zasedbo ozemeljskega pasu na jugu Libanona.