Policijska uprava Maribor preiskuje serijo vlomov v stanovanja in hiše, kjer so storilci povzročili za več deset tisoč evrov škode. Neznanci odnašajo predvsem gotovino, zlatnino, drage ure in elektronske naprave.
V enem od primerov, ki so se zgodili v času prvomajskih praznikov v Miklavžu na Dravskem polju, so neznani storilci iz stanovanja odnesli denar, uro, zlatnino in zlate ploščice. Lastnico so oškodovali za približno 42.000 evrov.
Podoben incident se je zgodil na območju Maribora, kjer so vlomilci skozi vhodna vrata vstopili v stanovanje in odtujili gotovino ter zlatnino. V tem primeru je škoda po oceni policije znašala okoli 40.000 evrov.
Policija je obravnavala tudi vlom v stanovanjsko hišo med odsotnostjo lastnikov. Iz hiše so izginili nakit, računalnik in hranilnik s prihranki, kar je lastnika oškodovalo za približno 24.500 evrov.
V vseh primerih so policisti opravili oglede krajev kaznivih dejanj in nadaljujejo z zbiranjem obvestil. Ob tem opozarjajo, da »prilika dela tatu« in svetujejo, naj ljudje, predvsem pred odhodom na dopust, poskrbijo za ustrezne varnostne ukrepe za zaščito svojega premoženja.