Britanski kralj sklenil obisk v ZDA
Britanski kralj Karel III. in kraljica Camilla sta v četrtek sklenila štiridnevni obisk v ZDA, kjer sta ju gostila predsednik Donald Trump in prva dama Melania Trump. Poleg Washingtona je kraljevski par obiskal še New York in Virginijo, iz ZDA pa odpotoval na Bermude. Ob koncu njunega obiska je Trump napovedal odpravo carin na škotski viski.
»V čast kralju in kraljici Združenega kraljestva, ki sta pravkar zapustila Belo hišo in se bosta kmalu vrnila v svojo čudovito državo, bom odpravil carine in omejitve za viski," je Trump zapisal na družbenem omrežju Truth Social.
Kraljevski par je obisk začel v ponedeljek s čajanko v Beli hiši in ogledom čebelnjaka, naslednji dan je bil deležen državniškega obiska v Beli hiši z večerjo. Karel III. je nagovoril tudi oba domova kongresa, kjer so mu ploskali poslanci obeh strank.
Karel III. je šele drugi monarh po kraljici Elizabeti II., ki je govoril v ameriškem kongresu. Priznal je nedavne napetosti v odnosih zaradi vojne proti Iranu, ki se je Velika Britanija noče udeležiti, vendar poudarjal vezi, ki jih združujejo. Američane je podučil, da morajo podpirati zvezo Nato, Ukrajino in ukrepe za zaščito okolja, pri čemer so mu ploskali celo republikanci.
Britanski kraljevi par je v sredo v New Yorku obiskal spomenik žrtvam terorističnih napadov na ZDA 11. septembra 2001, zadnji dan obiska v četrtek pa sta med drugim položila venec pred grobnico neznanemu vojaku na pokopališču Arlington v Virginiji.