Slovenija je bankam podelila mandat za izdajo nove sedemletne evroobveznice z zapadlostjo leta 2033. Izdaja dolžniškega vrednostnega papirja s spremenljivo obrestno mero je predvidena v bližnji prihodnosti, odvisno od razmer na finančnih trgih.
Za organizacijo izdaje sta pooblaščeni OTP banka in UniCredit Banka Slovenija, so sporočili s finančnega ministrstva.
Država je letos že izvedla več zadolžitev. Januarja je izdala 10-letno obveznico v vrednosti 1,75 milijarde evrov, februarja pa je z dodatno izdajo povečala skupni obseg na 2,5 milijarde evrov. Marca je sledila še izdaja obveznic v juanih v vrednosti približno 500 milijonov evrov ter tretja izdaja t. i. ljudskih obveznic v višini 225 milijonov evrov.
Skupno se lahko Slovenija letos v skladu s programom financiranja proračuna zadolži za nekaj manj kot 5,3 milijarde evrov.