Iran ne bo imel jedrskega orožja in pika!
Ameriški predsednik Donald Trump je v nedeljo dejal, da mu je vseeno, če se Iran vrne k pogajanjem z ZDA, potem ko ta minuli konec tedna niso prinesla dogovora, ameriška vojska pa je nato naznanila blokado iranskih pristanišč. Po besedah iranskega zunanjega ministra Abasa Aragčija sta bili sicer strani zelo blizu dogovora.
"Vseeno mi je, če se vrnejo ali ne. Če se ne vrnejo, mi je to v redu," je dan po zaključku pogajanj z iransko stranjo v Islamabadu ob vrnitvi s Floride Trump dejal novinarjem na letališču v Marylandu.
V izjavah, ki jih povzemajo tuje tiskovne agencije, je dodal, da prekinitev ognja, o kateri sta se strani dogovorili pred pogajanji, "dobro drži".
Trump je že dejal, da so pogajanja propadla, ker da se Teheran "noče odpovedati jedrskim ambicijam". Da Iranci še vedno hočejo jedrsko orožje in da so to jasno povedali v okviru pogajanj, je ponovil tudi v nedeljo. "Iran ne bo imel jedrskega orožja," je zatrdil.