Ledena ploskev arene Crypto.com je odmevala od vzklikov »Kopi! Kopi!«. Anže Kopitar, kapetan moštva Los Angeles Kings, je počasi drsal v krogu, z roko dvignjeno v zahvalo, medtem ko so se solze mešale z bučnimi stoječimi ovacijami. Tako se je v nedeljo zvečer, po dvajsetih sezonah v ligi NHL, končala pot enega največjih slovenskih športnikov vseh časov.
Konec je prinesel poraz z 1:5 proti Colorado Avalanche, ki je Kralje v prvem krogu končnice izločil s skupnim izidom 4:0 v zmagah. Moštvo iz Denverja, zmagovalec rednega dela sezone, je bil premočan tekmec. »Zadelo me je kakšnih pet, šest minut pred koncem, da je to morda to,« je dejal Kopitar. »V zadnjih 20 letih tega občutka nisem nikoli doživel. Vedno je bila naslednja tekma, vedno je bilo naslednje leto, zdaj pa je konec.«
»Težko je bilo zadržati čustva,« je po tekmi priznal vidno ganjeni Kopitar, obkrožen s svojima otrokoma. »Biti tukaj 20 let, več kot polovico mojega življenja, je nekaj izjemno posebnega.« 38-letni Hrušičan je svojo upokojitev napovedal že pred začetkom sezone, a priznal, da na takšen trenutek nikoli nisi zares pripravljen.
Kopitar zapušča ligo NHL kot absolutna legenda Kraljev. V 20 sezonah, ki jih je vse preživel v Los Angelesu, je ekipo kot kapetan popeljal do dveh Stanleyjevih pokalov v letih 2012 in 2014. Postal je rekorder franšize po številu odigranih tekem (1.521), asistenc (864) in točk (1.316). Kljub grenkemu porazu ob slovesu njegova zapuščina ostaja neizbrisna.