Marquez po hudem padcu operiran, izpušča VN Katalonije
Marc Marquez je po hudem padcu na sprinterski dirki v Le Mansu uspešno prestal operacijo v Madridu. Sedemkratni svetovni prvak si je zlomil kost v desnem stopalu, zdravniki pa so mu stabilizirali poškodbo.
Španec bo moral na okrevanje, zato bo izpustil dirko za VN Katalonije 17. maja. Ob tem je prestal še poseg na poškodovani desni rami, ki ga je čakal že pred nesrečo v Franciji.
Dirkač Ducatija trenutno v skupnem seštevku motoGP zaseda sedmo mesto, za vodilnim Marcom Bezzecchijem pa zaostaja 71 točk.