Iransko Nobelovo nagrajenko za mir Narges Mohamadi so zaradi resnega poslabšanja zdravstvenega stanja premestili v bolnišnico v Teheranu. Po navedbah njene fundacije je pred tem več kot teden dni preživela na intenzivni negi, potem ko se je zgrudila v zaporniški celici v mestu Zanjan.
Iranske oblasti so jo zaradi zdravstvenih razlogov začasno izpustile ob plačilu varščine. Njen mož Tagi Rahmani je sporočil, da njeno stanje ostaja kritično, saj ima močno znižan krvni tlak in težko govori.
Podporniki že dlje časa opozarjajo na njeno slabo zdravstveno stanje in neustrezno oskrbo v zaporu. Narges Mohamadi je Nobelovo nagrado prejela leta 2023 za boj proti zatiranju žensk in smrtni kazni v Iranu, večino zadnjega desetletja pa je preživela za zapahi.