Pogajanja med ZDA in Libanonom?
Libanonski in izraelski veleposlanik v ZDA sta prvič po novi okrepitvi napadov Izraela na Libanon in proiranskega gibanja Hezbolah na Izrael v petek vzpostavila neposreden stik v okviru priprav na morebitne pogovore o prekiniti ognja. Po telefonu sta se dogovorila za srečanje v torek v State Departmentu v Washingtonu.
Dodali so, da bo ameriški State Department pod vodstvom državnega sekretarja Marca Rubia posrednik v pogovorih.
Izraelski veleposlanik v ZDA pa je po pogovoru sporočil, da je libanonskemu kolegu dal vedeti, da se ne bo pogovarjal o prekinitvi ognja s "teroristično organizacijo Hezbolah". Izrael se je "strinjal, da bo začel uradna mirovna pogajanja" z libanonsko vlado, s katero sicer nima diplomatskih odnosov, je dodal.