Pogajalci iz ZDA in Irana že v Islamabadu
V pakistansko prestolnico Islamabad, kjer naj bi se danes začela pogajanja med ZDA in Iranom o končanju vojne, potem ko sta sprti strani pred dnevi sklenili dogovor o prekinitvi ognja, sta prispeli obe pogajalski delegaciji.
Letalo ameriške vlade s pogajalsko ekipo, ki jo vodi ameriški podpredsednik JD Vance, je danes pristalo v Islamabadu.V pogovorih bosta po napovedih sodelovala tudi posebni odposlanec Steve Witkoff in zet ameriškega predsednika Jared Kushner.
Iranski pogajalci, ki jih vodi predsednik parlamenta Mohamed Bager Galibaf, v njej pa je tudi zunanji minister Abas Aragči, so v Pakistan prispeli v petek pozno zvečer.
Vance je pred odhodom na pogajanja v petek izrazil upanje na pozitiven izid, pri tem pa Iran posvaril, naj se ne "igra" z Washingtonom. "Če so se Iranci pripravljeni pogajati v dobri veri, smo jim zagotovo pripravljeni ponuditi roko," je dejal Vance in Iran posvaril pred morebitnim zavajanjem Washingtona v mirovnih pogovorih.
Galibaf pa je ob prihodu v Islamabad dejal, da ima Iran dobre namene, vendar ne zaupa ZDA. "Imamo dobre namene, vendar ne zaupamo," so njegovo izjavo ob prihodu v Islamabad objavili na iranski državni televiziji. "Naše izkušnje s pogajanji z Američani so se vedno končale z neuspehom in prelomljenimi obljubami," je dejal.