Poklicni gasilci so napovedali stavko, ki bo od 18. do 22. marca, so povedali na današnji novinarski konferenci po izredni seji predsedstva Sindikata poklicnega gasilstva Slovenije. Do 18. marca sicer še vedno upajo na dogovor o njihovih zahtevah, med drugim si želijo ureditev letnega dopusta, varovano plačo invalida in dokup pokojninske dobe.
V sindikatu si prizadevajo za podpis normativnega dela kolektivne pogodbe za dejavnost poklicnega gasilstva. Že minule dni so bili kritični do vladne pogajalske skupine, ki da očitno ni imela mandata za pogajanje. Včeraj so se znova sestali z ministrom za obrambo Borutom Sajovicem, kjer pa naj bi vnovič odpirali člene, ki so že bili dogovorjeni.
Ker so bile sindikatu predstavljene sporne točke, zaradi katerih ni podpisa normativnega dela kolektivne pogodbe, so sprejeli sklep o napovedi stavke.
Ob tem ko se vladni mandat izteka, tako pričakujejo, da bodo do 18. marca vendarle prišli do dogovora, kar bi stavko preprečilo. V nasprotnem primeru pa bodo stavkali do 22. marca, do 7. ure, torej do trenutka, ko se bodo na dan parlamentarnih volitev odprla volišča.