Pred osrednjo proslavo ob dnevu državnosti je prišlo do nesoglasij glede udeležbe praporščakov. V Zvezi združenj borcev za vrednote NOB Slovenije in Društvu TIGR Primorske so napovedali, da se proslave ne bodo udeležili, ker naj bi protokol zahteval, da imajo prapori na vrhu droga grb Republike Slovenije.
V obeh organizacijah menijo, da takšna zahteva izključuje pomemben del slovenske zgodovinske dediščine in omejuje sodelovanje nekaterih domoljubnih organizacij na državnih slovesnostih.
Vodja državnih proslav Jelko Kacin je za STA pojasnil, da so na proslavi dobrodošli vsi prapori in vsi, »ki jim je Slovenija intimna opcija«. Ob tem je izrazil prepričanje, da bodo morebitne nejasnosti še pravočasno razjasnjene.
Razprava tako odpira vprašanje, kako na državnih proslavah uskladiti spoštovanje različnih zgodovinskih simbolov in tradicij.