Britanski premier Keir Starmer je napovedal odstop s položaja predsednika vlade in vodje laburistične stranke. Odločitev prihaja po vse močnejših pritiskih znotraj stranke, ki so se zaostrili po slabem izidu laburistov na majskih lokalnih in regionalnih volitvah.
Starmer je v nagovoru pred Downing Streetom dejal, da je v času mandata sprejemal odločitve v najboljšem interesu države ter izpostavil ukrepe na področju gospodarstva, obrambe in nacionalne varnosti.
Po poročanju naj bi ga na položaju nasledil Andy Burnham, dolgoletni laburistični politik in župan Manchestra, ki je nedavno zmagal na nadomestnih volitvah v volilnem okraju Makerfield.