V mestu Tacloban na Filipinih sta dva učenca, stara 14 in 15 let, dopoldne vstopila v učilnice šole San Jose National High School in začela streljati po sošolcih. Po prvih podatkih je umrlo najmanj trije učenci. Število ranjenih se giblje med pet in sedmimi.
Oba domnevna napadalca je policija prijela. Po besedah regionalnega policijskega poveljnika brigadnega generala Jasona Capoya sta v prvem zaslišanju trdila, da sta bila tarča medvrstniškega nasilja in da prej nista bila kaznovana.
Šola ima več kot 1500 učencev. V času napada je bil po navedbah policije na številnih vhodih in izhodih prisoten le en varnostnik, kar je domnevno omogočilo vnos pištol. Incident znova odpira vprašanja o varnosti šol in nadzoru nad orožjem, ki se običajno povezujejo predvsem z ZDA, a vse pogosteje pretresajo tudi azijske države.