V mestu Nanyuki v osrednji Keniji so danes izbruhnili protesti proti načrtovanemu ameriškemu centru za okužene z ebolo. Zbralo se je več sto ljudi, razmere pa so se hitro zaostrile v spopade s policijo.
Policija je za razganjanje množice uporabila solzivec in vodne topove ter več ljudi aretirala. Po poročanju AFP je bil v nasilju en protestnik ustreljen v glavo in je negibno obležal, ni pa še jasno, ali je umrl.
Na protestu so se ljudje zbrali v bližini letalskega oporišča Laikipia, kjer naj bi center stal. Nekateri protestniki so nosili zaščitno opremo, s seboj pa so prinesli tudi krsto z napisom Ebola.
Rdeči križ je sporočil, da je bila ena oseba poškodovana zaradi solzivca.
Gre za načrtovani center s 50 posteljami, kjer bi ameriško zdravstveno osebje skrbelo za ameriške državljane, okužene z ebolo v sosednjih državah, kot sta Demokratična republika Kongo in Uganda. V Keniji sicer še nikoli niso zabeležili primera ebole, zato številni domačini ostro nasprotujejo projektu.
Kljub temu so se pripravljalna dela nadaljevala, čeprav je kenijsko sodišče vladi začasno prepovedalo odprtje centra, proti projektu pa so se izrekli tudi lokalni politiki.