Petnajst ljudi je umrlo, 88 pa je bilo poškodovanih, ko je v ponedeljek zvečer v bližini indonezijske prestolnice Džakarta potniški vlak na dolge proge trčil v stoječo primestno železniško kompozicijo. Do nesreče je prišlo v mestu Bekasi, reševalci pa so v torek zaključili z iskanjem žrtev v razbitinah.
Nesreča se je zgodila okoli 20.55 po lokalnem času na postaji Bekasi Timur. Vlak na dolge proge Argo Bromo Anggrek, ki je vozil iz Džakarte v Surabayo, je trčil v zadnji del stoječega primestnega vlaka KRL Commuter Line. Po navedbah uradnikov se je primestni vlak ustavil, potem ko je v bližini trčil v taksi, ki je zapeljal na tire.
Vse smrtne žrtve so bile ženske, ki so potovale v zadnjem vagonu primestnega vlaka, ki je v Indoneziji pogosto namenjen izključno ženskam za preprečevanje nadlegovanja. Lokomotiva vlaka na dolge proge je v trčenju zdrobila zadnji vagon, kar je močno otežilo reševanje. Generalni direktor državnega železniškega prevoznika PT Kereta Api Indonesia (KAI), Bobby Rasyidin, je potrdil, da je bilo 88 ranjenih prepeljanih na zdravljenje v osem bolnišnic. Vseh 240 potnikov na vlaku na dolge proge je ostalo nepoškodovanih.
Reševalci so v torek dopoldne končali z evakuacijo. "Nadaljnjih žrtev ni," je sporočil vodja nacionalne agencije za iskanje in reševanje Mohammad Syafii. Nacionalni odbor za varnost v prometu je sprožil preiskavo vzroka nesreče.
Železniške nesreče na pogosto zastarelem indonezijskem omrežju so razmeroma pogoste. Januarja 2024 so v trčenju dveh vlakov v provinci Zahodna Java umrli najmanj štirje ljudje.