Evropska unija je zagnala novo pobudo T-MED v okviru Pakta za Sredozemlje, s katero želi spodbuditi do 25 milijard evrov naložb v obnovljive vire energije in čiste tehnologije do leta 2035.
Pobuda je usmerjena v razvoj sončne in druge obnovljive energije, vodika, čistih tehnologij ter modernizacijo elektroenergetskih omrežij, s ciljem bolj povezanega in trajnostnega energetskega trga v Sredozemlju.
Evropska komisija je za projekt že zagotovila 5 milijard evrov jamstev, ki naj bi spodbudila dodatne naložbe. Po načrtih naj bi pobuda prispevala k več kot 15 gigavatom novih zmogljivosti iz obnovljivih virov ter ustvarila več kot 100.000 delovnih mest.
T-MED predvideva tudi lažje investicijske postopke v partnerskih državah, razvoj čezmejne trgovine z energijo, modernizacijo omrežij in večjo uporabo pametnih energetskih rešitev.
Del pobude je tudi spodbujanje industrijskega sodelovanja in razvoja čistih tehnologij v sredozemski regiji.