DZ dobil delovna telesa in vodstva
DZ je po oblikovanju delovnih teles danes imenoval še njihove predsednike in podpredsednike. Pred tem je na zahtevo Svobode, SD, Levice in Vesne znova odločal o razdelitvi mest v odborih, ki jo je predhodno določil kolegij predsednika DZ. Predsednik DZ Zoran Stevanović je ob tem napovedal, da bo kolegiju predlagal spremembe, s katerimi bi Levica in Vesna dobili dodatna mesta v delovnih telesih.
Poslanske skupine Svoboda, SD, Levica in Vesna so zahtevale ponovno odločanje o sklepu kolegija predsednika DZ, ki določa razmerje mest posameznih poslanskih skupin v odborih ter razdelitev predsedniških in podpredsedniških funkcij.
Največ pomislekov je bilo glede samega razreza mest. V Svobodi menijo, da bi jim glede na volilni rezultat moralo pripasti več predsedniških položajev. V Levici pa opozarjajo, da niso dobili mest v odborih za zdravje, izobraževanje in okolje, čeprav poslovnik DZ praviloma zagotavlja vsaki poslanski skupini vsaj eno mesto v vsakem delovnem telesu.
DZ je sklep kolegija na koncu potrdil s 56 glasovi za in tremi proti. Proti so glasovali trije poslanci Svobode, preostali so se vzdržali. Tudi Levica in Vesna sta sklep podprli šele po zagotovilu predsednika DZ Stevanovića, da bo kolegiju predlagal spremembe za dodatna mesta obeh poslanskih skupin v odborih DZ.
Poslanci so nato soglasno, s 76 glasovi za, potrdili še imenovanje predsednikov in podpredsednikov delovnih teles. Poslanci Levice in Vesne so bili pri tem glasovanju vzdržani.
Ločeno so odločali tudi o sestavi parlamentarne komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb (Knovs). S 79 glasovi za in dvema vzdržanima poslancema SDS so v komisijo poleg predsednice Mojce Sluga in podpredsednika Marka Uraniča imenovali še Tamaro Vonta (Svoboda), Aleša Hojsa (SDS), Žana Mahniča (SDS), Janeza Žaklja (NSi, SLS in Fokus), Damijana Bezjaka Zrima (SD), Tadeja Ostrca (Demokrati) ter Tino Brecelj (Levica in Vesna).