Slovenski državni holding (SDH) je v imenu države kot edinega lastnika Pošte Slovenije preoblikoval nadzorni svet družbe. Urški Kežmah je podelil nov štiriletni mandat, medtem ko sta Barbara Cerovšek Zupančič in Barbara Nose, ki jima mandat poteče konec meseca, zamenjana z Janezom Žlakom in Alenko Urnaut.
Nov mandat Kežmahove je začel teči v petek, Žlak in Urnaut pa bosta funkcijo nastopila 2. julija, je razvidno iz sklepov SDH.
V nadzornem svetu ostajajo tudi predstavniki kapitala Gašper Marc, Mihovil Rameša in Andrej Kohont, z različnimi mandati, ki segajo do leta 2029 oziroma začetka prihodnjega leta.
Po poročanju portala Info360 bi spremembe v nadzornem svetu lahko nakazovale tudi morebitne kadrovske premike v upravi Pošte Slovenije, ki jo vodi Marko Cegnar.
Neuradno naj bi podjetje leto zaključilo s približno štirimi milijoni evrov izgube, kar bi bil prvi negativni poslovni rezultat po letu 2013. V Pošti Slovenije naj bi to potrdili in kot ključna dejavnika navedli odpravo odloženih davkov ter oblikovanje dodatnih rezervacij zaradi sodbe glede pokojninskih prispevkov poklicnih voznikov.
Uradni poslovni rezultati za lansko leto naj bi bili objavljeni do konca meseca.