Janša - ovir bo veliko, imamo pa znanje in pogum, da jih presežemo
Janša po podpisu koalicijske pogodbe: Ovire bodo velike, a imamo znanje in pogum za preboj
Prvak SDS Janez Janša je po podpisu koalicijske pogodbe sporočil, da želi nova politična povezava Slovenijo izvleči iz zaostankov, birokratskega močvirja in pretirane centralizacije. Ob tem je poudaril, da bo pot zahtevna, vendar verjamejo, da imajo dovolj znanja, izkušenj in poguma za premagovanje vseh ovir.
»Ovir bo veliko, a jih poznamo in jih bomo znali preseči,« je zapisal na družbenih omrežjih ter k sodelovanju pri uresničevanju programa za uspešno Slovenijo povabil vse ljudi dobre volje.
V SDS so ob objavi koalicijske pogodbe poudarili, da je cilj povezave delovati za blaginjo Slovenije. Med ključnimi prioritetami so izpostavili hitrejši razvoj države in višjo kakovost življenja, odločen boj proti korupciji in organiziranemu kriminalu, zmanjšanje birokracije ter večjo učinkovitost države. Poseben poudarek namenjajo tudi decentralizaciji in enakomernejšemu razvoju vseh slovenskih regij.