Napetosti med Iranom in Združenimi državami Amerike so se ponoči ponovno zaostrile. Po navedbah ameriške vojske je Iran izstrelil več raket in brezpilotnih letalnikov proti Kuvajtu in Bahrajnu, vendar napadi niso dosegli ciljev.
Ameriško centralno poveljstvo je sporočilo, da so bile rakete prestrežene oziroma so razpadle, ameriške sile pa so sestrelile tudi več brezpilotnih letalnikov, namenjenih proti ladjam v Perzijskem zalivu.
V odgovor so ZDA izvedle napade na iranski vojaški objekt na otoku Kešm v Hormuški ožini. Kuvajt in Bahrajn, kjer sta nameščeni ameriški vojaški bazi, sta pred tem poročala o raketnih in brezpilotnih napadih.
Dogajanje pomeni novo zaostritev razmer v regiji v času zastoja pogajanj med Washingtonom in Teheranom.